hp omen x compact

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

HP Omen X Compact je herním PC, který je víc než dostatečně připraven na VR gaming. Připraven je totiž jak po stránce hardwarové, tak po stránce dizajnové a praktické.

Pokud položíte nový Omen X Compact od HP na stůl, tak jistě zaujme svým designem a malým tělem. Dané zpracování má však svůj účel a nejedná se tak pouze o další pokus nasoukat nadupané herní monstrum do těla velikosti konzole. V případě VR hraní totiž můžete celý HP Omen X Compact hodit na záda pomocí speciálního batohu. Ten je vybaven i externími bateriemi. Při VR hraní tak již nebudete omezeni délkou vašich kabelů.

Cena a využití HP Omen X Compact

Ano, s největší pravděpodobností budete omezeni kapacitou baterií. Ty jsou na batohu však umístěny dvě a lze je měnit za chodu. Pokud si tedy nakoupíte například 4, můžete vždy měnit 50Whr baterie kus za kus. Díky tomu, že jsou baterie připojeny dvě současně, kdy se aktivně využívá pouze jedna, tak je můžete měnit za chodu, aniž byste museli PC vypínat, či ukončovat vámi rozehranou hru.

Jedná se tedy o ideální zařízení pro nejlepší požitek z VR. Překážkou samozřejmě může být cena, jak už jsme u VR ready zařízení zvyklí. HP Omen X Compact po hardwarové stránce není žádné ořezávátko a také tomu odpovídá cena pohybující se okolo 63 000 Kč. K ceně musíme ale připočíst i kompatibilní batoh, který vás vyjde zhruba na 13 000 Kč. Jsme tedy na ceně 76 000 Kč bez VR headsetu, kde se cena odvíjí dle použitého VR headsetu.

Parametry HP Omen X Compact

Za danou cenu však dostanete HP Omen X Compact se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7-7820HK v kombinaci s 16GB RAM, které lze rozšířit až na 32 GB. Na VR je připravena grafická karta nVidia GeForce GTX 1080 s pamětí 8 GB GDDR5X. Pro svá data budete mít připravený 1TB PCIe NVMe M.2 SSD disk.

Pro připojení příslušenství vám poslouží thunderbolt 3, 4x USB 3.0 porty, mini displayport, standardní displayport a 2x HDMI porty. Pro bezdrátové připojení je připravena 802.11ac WiFi a bluetooth 4.2. Samozřejmě nechybí ani gigabit ethernet.

Pokud tedy již vlastníte nějaký VR headset a hledáte ideální mašinu pro zpracování VR, pak s touhle mašinkou nemůžete šlápnout vedle. HP Omen X Compact navíc oproti konkurenci nabízí nespornou výhodu v možnosti posadit si celý PC na záda.

Zdroje: 1, 2, 3, 4