V Jacksonville na Floridě se v neděli přímo v prostorách, kde se konal turnaj ve hře Madden 19 střílelo. Hlavním podezřelým je 24letý David Katz z Baltimoru ve státě Maryland. Fandění bylo v plném proudu, když David začal střílet. Dle FBI jednal sám a střílel s jednou ruční střelnou zbraní. A proč vlastně? Vypadá to, že prohrál a to jej rozrušilo. Vytáhl zbraň a začal střílet.

 

Šerif města Jacksonville potvrdil tři mrtvé a jedenáct zraněných. Z toho devět bylo postřeleno a dvě osoby zraněny na útěku. Podle úřadu šerifa byla v akci jednotka SWAT a oblast byla systematicky prohledána. Dle televize Fox News očitý svědek uvedl, že střelcem byl jeden z hráčů, který prohrál. „Zbláznil se a začal střílet,“ tvrdí svědek. Zatím se jedná ale o nepotvrzené zprávy, úřad šerifa odmítá potvrdit spekulace a dosavadní informace. Co ale jisté je, že střelec se po činu sám zastřelil.

Počítačová hra Madden 19 je simulací ligy amerického fotbalu a ačkoliv nebudí tak silný zájem fanoušků eSportu, turnaje bývají i tak dosti lákavé. A ceny vysoké. Vítěz minulého ročníku Drini Gjoka na Twitteru uvedl, že měl obrovské štěstí. Byl trefený jen do ruky.