Harry Potter: Wizards Unite

Autor se zájmově řadí mezi herní nadšence a streamery, kdy aktivně baví své diváky při hraní rozličné škály her.

Harry Potter: Wizards Unite je chystanou hrou od vývojářů Pokemon GO. Ten se stal hitem rozšířené reality na mobilních telefonech a Niantic by rád pokračoval s trendem i se hrou z kouzelného světa Harryho Pottera.

Hra pracuje na principu rozšířené reality skrze mobilní telefony. Hráčův úkol je spolu s ostatními čaroději celého světa vyřešit záhadu Kalamity. Kouzla se dostala do světa mudlů ve velké míře a vaším úkolem je s nimi bojovat. Budete hledat různé kouzelné předměty a čistit tak svět mudlů od kouzel.

Krásný koncept spočívá v propojení oblíbeného knižního světa s již prověřenou herní mechanikou. Můžete objevit přenášedla, které vás dopraví do známých knižních lokací. Boj s mozkomory, či Smrtijedy bude na denním pořádku a nevyhnete se ani soupeření s ostatními hráči v reálném čase.

Zatímco Pokemon GO je spíše sběratelsky zaměřená hra, Harry Potter: Wizards Unite je cílená do žánru MMORP. Tedy tam, kam Niantic neuspěl se svým Ingress. Silný RPG prvek bude ve volbě povolání. V ukázce si hráč vybral specializaci Bystrozora.

Principiálně je hra postavena na soubojích a dokonce můžete používat kouzla, přejetím po kouzelné runě, čímž kouzlo aktivujete.

Datum vydání zatím oficiálně stanoveno nebylo. Zda bude hra placená, či zdarma je také nejisté.

Do hry se můžete předběžně registrovat již nyní zde.

Zdroje: 1, 2, vlastní