google reklamy

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Cílené Google reklamy jsou nedílnou součástí politiky Googlu. Je tedy dost obdivuhodné, že do svého prohlížeče Chrome Canary chce Google zabudovat AdBlock, který by měl uživatelům pomoct od nechtěných reklam.

Ono to ale ve finále asi nebude tak horké, jak to na první pohled vypadá. Google sice do svého prohlížeče AdBlock implementuje, ale v továrním nastavení bude vypnutý. Uživatelé, kteří o této službě nebudou vědět, tedy službu s největší pravděpodobností ani nevyužijí.

Kde najít a jak funguje

Pokud si však uživatelé vestavěný AdBlock spustí, tak ani tak nebudou mít vyhráno. Cílené Google reklamy totiž zablokované nebudou. S největší pravděpodobností nebudou zablokované ani ostatní nechtěné reklamy, ale pouze reklamy z nechtěných stránek.

Google tak v podstatě uživatelům nabízí jaký si ořezaný AdBlock, aby tak navodil dojem vestavěné služby navíc a zabránil tak případné instalaci vlastního AdBlocku. Zároveň tím odstraňuje konkurenční reklamy, které jsou pro Google nežádoucí.

V běžném prohlížeči Chrome by se tento AdBlock měl objevit nejdříve v roce 2018. Pokud však chcete službu vyzkoušet již nyní, tak si můžete stáhnout prohlížeč Chrome Canary nebo Chrome Dev, které jsou dostupné pro Android.

Google reklamy zůstanou

V nastavení prohlížeče pak můžete najít sekci „Ads“, kde můžete danou službu zapnout. Dle dosavadních informací však služba zatím stejně není plně funkční, tudíž nečekejte, že se díky této Google službě zcela zbavíte otravných vyskakovací reklam. Google reklamy zde pravděpodobně zůstanou i při spuštění finální verze.

Odstranění konkurečních reklam

Jedná se tedy opravdu spíše o odstranění konkurenčních reklam nežli o službu navíc pro uživatele prohlížečů od Googlu. Pokud se tedy chcete zcela zbavit otravných reklam (i těch od Googlu), pak vám doporučujeme použít klasický plnohodnotný AdBlock, který udělá danou práci za vás.

Jak jste si již mohli povšimnout, tak na našem webu žádné reklamy nemáme. Na našem portále tedy s klidem můžete AdBlock vypnout, nebo rovnou přidat do výjimek.

Zdroje: 1, 2