Game Of Thrones Season 8 v UHD

Game Of Thrones Season 8 je za dveřmi, a tak se dnes budeme věnovat zařízením, na kterých si zážitek z poslední série užijeme nejlépe. A jak jinak sledovat kvalitní závěr celé série než na zařízeních, která podporují minimálně 4K UHD.

4K projektor Optoma UHL55

Mezi první adepty patří UHD projektor společnosti Optoma, který navíc drží jisté prvenství. Jedná se totiž o první projektor na světě, který lze ovládat taktéž hlasem díky podpoře Amazon Alexa a jmenuje se Optoma UHL55

Mezi přednosti však samozřejmě patří 4K UHD rozlišení (3840×2160) s unikátním podáním barev s podporou HDR. Světelnost LED lampy pak dosahuje úctyhodných 2.000 ANSI lm s kontrastem 250.000:1.

Pro zvukové podání nesmí chybět Dolby Audio s podporou až 5.1. Pokud repro nemáte, nic se neděje, projektor je již vybaven dvěma zabudovanými reproduktory, každý s výkonem 8W. Reproduktory navíc podporují Bluetooth, tudíž se na projektor můžete připojit i s telefon a využit pro přehrávání zvuku vestavěné repro.

Pro připojení můžete využít 2x HDMI 2.0, 1x 3,5mm Jack, 1x S/PDIF, 1x USB type-A a 1x Ethernet RJ45.

Aneb jak jsme již kdysi zmínili, Optoma nabízí vždy něco navíc.

PC monitory nabídneme hned dva

Jak jsme již zmínili, Game Of Thrones Season 8 musíme uctít kvalitním „zobrazovadlem“ v UHD. U PC monitoru uděláme však výjimku a vyzkoušíme první širokoúhlý zaoblený 35″ QHD. Abychom vám to však vykompenzovali a zároveň dodrželi slovo ohledně UHD, tak se podíváme i na 32″ 8k monitor.

35″ UltraWide QHD AOC AG352UCG6

První si představím širokoúhlý 35″ palcový AOC monitor s rozlišením 3440×1440 díky svému poměru 21:9. Jedná se tedy UltraWide QHD. Pro své oči asi lepší zahnutý poměr stran ani nenajdete, a to hlavně pokud budete mít monitor opravdu přímo před sebou.

Monitor AOC AG352UCG6 navíc díky svým parametrům potěší i hráče počítačových her, pro které je primárně určen. Podívaná na něm však bude taktéž úchvatná. V parametrech pak nesmí chybět G-Sync od nVidia, obnovovací frekvence 120Hz nebo kontrast 2500:1.

Jistě potěší i plně nastavitelný stojan a zadní podsvícení monitoru, které uleví vaším očím pří sledování za úplné tmy.

32″ 8K Dell UltraSharp UP3218K

Abychom vám vynahradili absenci UHD u AOC AG352UCG6, tak vám nyní představíme 32″ Dell UltraSharp UP3218K, který nabídne rovnou 8K rozlišení, tedy přesně 7680 x 4320px. S takovým monitorem se na Game Of Thrones Season 8 budete koukat ještě s větším nadšením a požitkem.

Dell byl navíc první, kdo použil 8K rozlišení na PC monitoru, i když se jedná o obří 34″ monitor. Pro přehrávání videa je monitor jak dělaný, s hraním her v 8k by již mohl být problém. Zaprvé není tolik obsahu, ale hlavně budete potřebovat řádnou mašinu, abyste si zahráli v hratelných FPS.

Smart TV Sony AF9 MASTER Series

Ve své domácnosti pro sledování Game Of Thrones Season 8 však s největší pravděpodobností využijete TV v obývacím pokoji. Pak již stačí přepnout na HBO, případně využít aplikace HBO Go a Game Of Thrones Season 8 může začít. Proč si ale zážitek neokořenit s minikinem v podobě Smart TV Sony AF9 MASTER Series.

Televize nabídne 4K rozlišení (3840×2160) na OLED panelu s podporou HDR10, HLG, DolbyVision.

Tento televizor s velmi kvalitním obrazovým podáním je poháněn procesorem Picture Processor X1 Ultimate a kombinuje hlubokou černou a přirozené barvy displeje OLED s technologií Pixel Contrast Booster, čímž zvyšuje kontrast barev při silné iluminaci. Vše, co budete sledovat, oživne díky jemným detailům a živým barvám.

I bez připojených reproduktorů nezůstanete díky technologii Acoustic Surface Audio+ na holičkách. S technologií Acoustic Surface Audio+ se zvuk ozývá z různých směrů – stejně tak jako v koncertní síni. Tři aktivační mechanizmy a dva výkonné subwoofery poskytují vícerozměrný zvuk, který vás pohltí a nabídne zcela nový zážitek z poslechu. Reproduktory jsou navíc zabudované v elegantním zadním stojanu.

Sony AF9 z MASTER Series je k dispozici s úhlopříčkami 55″ a 65″.

Game Of Thrones Season 8

Na čem budete 8. sérii Her o trůny sledovat vy? Pochlubte se v komentářích na FB nebo přímo pod článkem svými fotografiemi při sledování Game Of Thrones Season 1 – 8. Také nám můžete říct v jaké kvalitě a na jakém zařízení si vychutnáváte sledování svých oblíbených pořadů.

Připomínáme, že premiéra Game Of Thrones S08E01 je naplánována již na 14. dubna 2019.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, vlastní