fortnite android mobile

Společnost Epicgames oznámila, že Fortnite na Android by měl vyjít již letos v létě. Bude tak následovat po iOS, na kterém je Fortnite již nějakou dobu k dispozici.

Tato informace byla oznámena na blogu oficiálních stránek Epicgames. Příliš mnoho informací na blogu ohledně tohoto tématu není, ovšem vývojáři slíbili, že bližší informace dodají hned jak je budou moci zveřejnit.

Také oznámili, že si jsou vědomí velikosti hry na mobil, a že se budou snažit snížit její celkovou velikost. Během následujících několika aktualizací se budou snažit komprimovat velikost hry.

Kromě informací o vydání Android verze Fortnite, Epicgames také uveřejnili přesnější nastavení HUD, zvukového chatu, výkonu a zlepšení stability hry. Komunikace v této hře je velice důležitá na výhru, tak přidají jedno tlačítko na ovládání komunikaci s vašima spoluhráči. Dále také přibude možnost vypnout či zapnout mikrofon. Umožní také komunikaci se spoluhráči bez ohledu na platformu.

Zlepšení čeká i počítačovou verzi Fortnite

Jsou si vědomi nedostatků ve hře a pracují také na zlepšení výkonu, optimalizaci a kvality grafiky. Bylo přidáno nastavení úsporného režimu, který vám umožní zvýšit výkonnost. Od hráčů dokonce padl dotaz, zda-li by šlo stejně jak na počítačové verzi sledovat statistiky hráčů. Epicgames se nechalo slyšet, že tuhle možnost přidají do hry na Android.

Stabilita hry je jedním z největších strašáků vývojářů. Epicgames slibují že při každé aktualizaci se budou snažit opravovat chyby ve hře či jiné nahlášení bugů.

Pokud budou problémy nadále hráče trápit, naleznou hráči dole v nastavení tlačítko „Zpětná vazba“ kde bude možné nahlásit jakýkoliv problém ve hře.

Fortnite na iOS jš již nějakou tu dobu k dispozici a sklízí vesměs jen pozitivní ohlasy, tak doufáme, že i uživatelé Androidu budou s hrou spokojeni. Prozatím se na ní mohou bohužel jen těšit a nadšeně očekávat příchod Fortnite pro Android. Snad se nedočkáme nějakých dalších odkladů pro výše zmíněné období vydání.

Zdroje: 1, 2, 3