externi SSD disk WD

Student Technického lycea, který má v oblibě práci s počítači a hraní her. Ve volném čase se snaží programovat.

Společnost Western Digital působí na trhu již nějakou dobu. Je známa převážně díky svým spolehlivým harddiskům a to ne jen těm externím. Nyní přichází na trh i s SSD externími disky. Očekávat tedy můžete externí SSD disky o velikosti v rozmezí 256 GB až 1 TB.

První neoficiální zmínka

O této novince jsme mohli slyšet již na letošním eD Expo. Tedy alespoň pokud jste se zúčastnili přednášek společnosti Western Digital. Nyní již nemusíme čekat a můžeme vás informovat podrobněji i včetně cen pro český trh.

„Značka Western Digital je zaměřená na dodání nových úložných zařízení, které nabízí úžasný výkon v nádherném a bytelném designu,“ řekl Sven Rathjen, vice prezident marketingu. „Náš nejrychlejší přenosný disk “My Passport SSD“ je úžasným řešením pro lidi, kteří potřebují rychlý přesun souborů kdekoliv a kdykoliv.“

Parametry WD My Passport SSD

My Passport SSD o velikosti dlaně je vybaveno portem USB 3.1 Gen 2 Type-C. USB Type-C sice pomalu začíná být zaběhlým standardem, ale pouze u nových zařízeních. Proto Western Digital do balení přidává jak USB kabel Type-C, tak ještě redukci pro USB Type-A. Klienti však můžou použít i běžně dostupný kabel USB Type-C to USB Type-A, který se používá na dobíjení u smartphonů.

Externí SSD disky společnosti WD poskytnou rychlost čtení až 515 MB/s. Disky jsou tak vhodné pro časté přenášení dat ve formě videa, fotek či dočasných záloh. Western Digital dále udává, že jejich externí SSD disky můžete také použít k provozu virtuálních počítačů, či instalaci sekundárního systému a načíst ho při spouštění počítače.

Soubory na discích jsou navíc chráněny hardwarovým 256bit AES šifrováním s ochranou hesel, což je u WD již zaběhlý standard. Externí SSD dále nabídne dobrou odolnost o síle 1500G. Dle testů pak s přehledem vydrží pád až ze dvou metrů.

Ceny pro externí SSD disky

České ceny jsou již známé a jako vždy jsou o něco dražší než ty základní. V Česku koupíme 256 GB verzi za 4 000 Kč (základní cena $100), 512 GB verzi za 6 500 Kč (základní cena $200) a 1 TB verzi za 13 000 Kč (základní cena $400). Dovoz a daň tak bohužel opět zaplatí koncový uživatel, ale to je již také zaběhlý standard.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4