Specialista na IT bezpečnost. Zabezpečení serverových řešení, sítě, či běžného uživatelského prostředí. M2system poskytuje služby od outsourcingu IT až po bezpečnostní systémy. Návrh a implementace je jen začátek, pokračujeme kompletní správou Vašeho IT.

Bezpečnostní společnost ESET 7. listopadu oznámila, že se stala zakládajícím členem App Defense Alliance s cílem chránit aplikační obchod Google Play. ESET alianci poskytne své detekční technologie a kapacity svých bezpečnostních expertů. ESET se bude podílet na vyhledávání potenciálního malwaru v oficiálním obchodu Google Play.

Partnerství Eset a Google

Aliance rozšiřuje dosavadní partnerství mezi společnostmi ESET a Google. To již zahrnuje integraci Chronicle, divize Google Cloud, a bezpečnostní technologie ESET, které jsou součástí nástroje Google Chrome Cleanup, jenž upozorňuje uživatele internetového prohlížeče Chrome na potenciální hrozby.

„To co byla dříve reaktivní snaha odhalovat bezpečnostní zranitelnosti v aplikacích nabízených na Google Play, je nyní plnohodnotná proaktivní aktivita s cílem chránit miliardy uživatelů a společností přímo u zdroje,“ říká Tony Anscombe, Global Security Evangelist společnosti ESET. „Vždy jsme byli v čele výzkumu bezpečnostních hrozeb. Nyní můžeme společně s Googlem a dalšími členy App Defense Alliance eliminovat hrozby ještě účinněji a pomoci tak uživatelům používající platformu Android být o krok před kyberzločinci,“ dodává Anscombe.

Proč zrovna ESET?

ESET byl vybrán společností Google s ohledem na své schopnosti dlouhodobě odhalovat podvodné aplikace v obchodě Google Play stejně jako principy, které využívají kyberzločinci. ESET se podílel na odhalení unikátních typů bankovních trojanů, spywaru i ransomwaru. Mnoho z těchto hrozeb přitom přímo cílilo i na uživatele v České republice.

Díky tomuto partnerství budou výzkumné týmy společnosti ESET úzce zapojeny do analýzy všech aplikací. Tím pomohou aktivně chránit uživatele obchodu Google Play. Mimo jiné se budou bezpečnostní experti společnosti ESET podílet na ověřovacím procesu. Tento proces zjišťuje, zda je aplikace škodlivá, potenciálně nechtěná či nežádoucí. Celý proces samozřejmě probíhá ještě před zveřejněním aplikace v obchodě Google Play.

Téměř 40 % zaměstnanců společnosti ESET pracuje ve výzkumu a vývoji. Technologická řešení ESET tak dokáží reagovat i na nejaktuálnější a velmi sofistikované hrozby.

App Defense Alliance

 „Po mnoho let Google intenzivně spolupracuje se členy kyberbezpečnostní komunity s cílem chránit jak firemní zákazníky, tak domácí uživatele v online prostředí. Dnešní oznámení je aktuálním příkladem této spolupráce,“ říká Dave Kleidenmacher, vedoucí sekce Android Security and Privacy ve společnosti Google. „Partnerství s tak respektovaným zástupcem kyberbezpečnostního odvětví, jakým je ESET, zlepší úroveň zabezpečení ekosystému Google Play. A my se těšíme na to, co naše týmy jsou schopné společně dokázat,“ uzavírá Kleidenmacher.

Aktuálními partnery App Defense Alliance jsou mimo Google a ESET taktéž společnosti Lookout a Zimperium.

Zdroj: M2system