Elektronický přístupový systém IMA.cz

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Představte si, že již nebudete muset hledat po kapsách klíče a vchodové dveře otevřete elegantním pohybem ruky, ve které držíte chytrý mobilní telefon. Hudba daleké budoucnosti, případně hi-tech hračka pro nejbohatší? To ani náhodou – elektronický přístupový systém se pomalu stává standardem mnoha bytových domů a přináší sebou mnohé výhody. Především jde o vyšší míru bezpečnosti a velmi intuitivní ovládání.

Podle statistik se zloději nejčastěji dostávají do domu právě přes vchodové dveře. Paradoxně přes ty neuzamčené, takže nemusí ztrácet čas páčením pantů či rozbíjením skla. Pokud jsou neustále neuzamčené vchodové dveře problém i ve vašem domě, navrhněte ostatním obyvatelům instalaci moderního přístupového systému. Ještě lépe pak v kombinaci s panikovým kováním.

Elektronický přístupový systém a jeho výhody

Je velmi pravděpodobné, že mnozí obyvatelé namítnou něco o zbytečném vyhazování peněz. Můžete je však poměrně snadno přesvědčit. Stačí vytáhnout statistiky a argumentovat tím, že neuzamčené domy jsou nejčastějším cílem zlodějů, vandalů, násilníků a různých “podivných existenci”, jejichž přítomnost není vůbec vítaná. Do odemčeného domu může proniknout kdokoliv a v ohrožení není pouze majetek obyvatel, ale také zdraví. Díky elektronickému přístupovému systému mohou obyvatelé klidně spát a získat naprostý přehled nad tím, kdo se v objektu pohybuje.

Sofistikovaný přístupový systém umožňuje minimalizaci rizik a v případě montáže panikového kování nabízí vysoký komfort a bezpečnost. Dveře zůstávají uzavřené pouze z venkovní strany, ovšem zevnitř je lze kdykoliv otevřít bez nutnosti odemykání. Díky tomu se z vchodových dveří vstává únikový východ pro případ nezbytné evakuace osob při požáru či jiné krizové situaci.

V čem jsou lepší čipy oproti klíčům?

Proč byste měli klíče nahradit čipy? Protože jsou to právě klíče, kvůli kterým vznikají nepříjemnosti. Ztráta jediného kusu znamená nutnost výměny zámku a přidělání dostatečného počtu nových klíčů. Dojde-li však ke ztrátě čipu, správce ho vymaže ze systému a dotyčná osoba dostane čip nový.

Další poměrně velkou výhodou čipu je fakt, že ho není možné duplikovat tak jako klíč. Pokud někdo najde ztracený čip, který byl správcem vyřazen ze systému, může si ho nechat maximálně jako suvenýr.

Praktické otevírání vchodových dveří pomocí telefonu

Moderní přístupový systém dává uživatelům hned několik možností otevírání vchodových dveří. Kromě klasického čipu se nabízí také otevírání prostřednictvím technologií NFC a Bluetooth. Vzhledem k tomu, že smartphone má dnes v kapse téměř každý, je tato varianta velmi žádaná.

Propojení přístupového systému s dalšími moduly

Zájemci o maximální bezpečnost mohou propojit přístupový systém do domu s kamerovým systémem a zajistit tak nepřetržitý monitoring společných prostorů. A nabízí se i mnoho dalších nadstaveb.

Spoustu užitečných informací o elektronických přístupových systémech najdete na www.ima.cz.

Zdroje: TZ,https://www.ima.cz 1