Dropbox

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Mezi nejaktuálnější novinky Dropbox se řadí hlavně funkce Smart Sync, která byla doposud známa jako Infinite. Další novinkou je pak zbrusu nová funkce Paper, která umožní upravovat jeden dokument více uživatelům současně.

Co přináší Smart Sync

Díky funkci Smart Sync uživatelé Dropbox výrazně ušetří místo na disku. Dále pak mohou obsah sdílet podstatně rychleji. Klíčovou vlastností Smart Sync je totiž ukládání obsahu pouze ve formě odkazů. Uživatel si pak může vybrat, zda chce daný obsah stáhnout, nebo nechat uložený pouze ve formě odkazu. V případě často upravovaných dokumentů to jistě není úplně ideální. Pokud však budete mít zdrojový dokument, který se dále neupravuje a slouží pouze jako zdroj pro skupinu lidí, pak je uložení ve formě odkazu dobrá volba. Odkaz pak nezabírá na disku žádné místo oproti samotnému dokumentu.

V případě pomalého internetu by však bylo stejně lepší dokument stáhnout. O neustálé načítaní dokumentů jistě nikdo nestojí. Na druhou stranu, která z dnešních společností nemá rychlé připojení, když i ve většině domácností je minimálně 20Mbps internet zaběhlým standardem.

Představení nové funkce Paper

Další novinkou je pak funkce Paper, která byla do nedávna zahalena pod rouškou tajemství. Jedná se o možnost spolupráce při úpravě dokumentů na dálku v reálném čase. Proč ztrácet čas tím, že dokument upraví nejdříve jeden uživatel, který upravený dokument následně přepošle dalšímu na revizi a případnou korekci, když ho mohou upravovat současně. Ano, přesně toto funkce Paper umožňuje. Řekněme, že se jedná o takový Team Speak na stránkách upravovaného dokumentu. Stačí tedy přizvat všechny zúčastněné pracovníky a společná úprava může začít.

Tyto dvě zásadní novinky jsou však zatím dostupné pouze pro firemní klientelu, se kterou Dropbox počítá ve svém placeném Business plánu.

Dropbox Business

Díky novým funkcím se tak změnily i ceny předplatného. Dropbox Business nyní nabízí tři nové balíčky. Prvním je balíček Standart za 10 USD měsíčně (250 Kč) na jednoho uživatele. Dále pak Advanced za 15 USD měsíčně (cca 375 Kč) na jednoho uživatele. Poslední možností je pak Enterprise, u kterého je cena na vyžádání. U Enterprise si totiž zákazník platí pouze za to, co doopravdy využívá. Jedná se tedy o individuálně sestavený balíček služeb, který je ušitý na míru potřebám klienta.

 

Zdroje: 1, 2, 3