disney stream

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Disney stream se v roce 2019 připojí mezi další z mnoha streamovacích služeb. Tím pádem bude rušit obsah u svého dosavadního smluvního partnera NetFlix.

Pokud si tedy předplácíte NetFlix kvůli svým ratolestem a zároveň sledujete i další kanály, které se netýkají Disney, pak budete mít počátkem roku 2019 smůlu. Pokud budete chtít sledovat své oblíbené kanály na NetFlix, pak si již budete muset předplatit dvě streamovací služby. 1. bude NetFlix a druhým Disney pro vaše ratolesti.

V dnešní době však Disney nepředstavuje pouze pohádky. Jedná se o celou sérii Star Wars. Této série se týkají jak kreslené Star Wars: Rebels, tak i nové chystané Star Wars Episode XIII. V době, kdy Disney předělává animované verze do klasických filmů, které trhají rekordy v kinech, tak NetFlix přichází o velkého partnera.

Disney stream jako další poskytovatel

Pro nás běžné uživatele je to jen jeden z dalších streamovacích poskytovatelů. Disney stream, NetFlix, HBO GO, Amazon…. kolik dalších nás ale ještě čeká? Téměř každý z těchto poskytovatelů navíc nabízí exkluzivní obsah. Ať už se jedná o časově omezenou exklusivitu, nebo tu úplnou. Pokud budeme chtít na každém streamu sledovat nějaký exklusivní pořad, pak se nedoplatíme.

V takovém případě se již vyplatí zaplatit si satelitní televizi. I to však není jistota, že zde budeme mít všechny služby. Zatím totiž není žádný poskytovatel, který by sdružoval všechny streamovací kanály v jednom. Proč také, o tohle dané streamovací služby nestojí. Naopak chtějí mít svůj exklusivní obsah, na který budou lákat své diváky.

Ceny streamovacích služeb

 • Disney stream – zatím nezveřejněno
 • HBO GO – 199 Kč na měsíc, pokud i s HBO NOW, pak 269 Kč
 • Amazon Prime – 199 Kč na měsíc, nebo 2 249 Kč na rok
 • NetFlix – 199 Kč na měsíc
 • Hulu – 179 Kč na měsíc
  • Vevo – zdarma, může obsahovat i placený obsah
  • Twitch – zdarma, může obsahovat i placený obsah
  • PlayStation Vue – 1 199 Kč za měsíc

Ideálním řešením může být, předplácet si dané služby pouze na měsíc. Za měsíc shlédnete obsah, který vás zajímá a další měsíc se přesunete o kus dál. Nevýhodou je nemožnost sledování živě, a navíc musí daná služba poskytovat danou knihovnu vámi upřednostňovaných pořadů. V opačném případě ani tato alternativa nebude vhodné řešení.

Zdroje: 1, 2