Dell XPS 27 AIO

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Poprvé byl Dell XPS 27 AIO k vidění na CES 2017 v Las Vegas. Zde také od „Asociace spotřební elektroniky“ dostal ocenění „CES 2017 Innovation Awards“.

Dell XPS 27 AIO je již na první pohled elegantní all-in-one počítač. Tenké provedení 27″ UltraSharp displeje s rozlišením 4K (3840 x 2160px) ihned zaujme svým úzkým rámečkem, na který jsme u XPS modelů zvyklí. Konstrukce ze strojově opracovaného hliníku je navržena s ohledem na odolnost a stabilitu. Pohyblivý stojánek se vyznačuje flexibilitou umožňující pohyb do různých pozic, takže vás nebude nic omezovat v dotykovém ovládání. Snadno přístupné boční porty pak již vybízejí k připojení telefonu či SD karty z fotoaparátu.

Displej, který pohltí

Na 27″ displeji UltraSharp 4K s rozlišením Ultra HD (3840 × 2160px) si jistě vychutnáte jasný obraz s dokonalými detaily. Díky vysokému rozlišení uvidíte každičký detail, což dovoluje mimo jiné maximální přesnost při úpravách fotografií. Displej s barvami 100% konzistentními s Adobe RGB pokrývá širší barevný gamut a dokáže zachytit a zobrazit barvy mimo záběr klasických panelů typu sRGB, takže sledujete naprosto realistický obraz. Díky většímu počtu odstínů je obraz hladší a má větší hloubku. U obsahu, který není ve formátu Adobe RGB (například u webových stránek nebo filmů) přichází na pomoc software PremierColor. Ten jednoduše upraví mapování barev, takže je na obrazovce uvidíte tak, jak máte. Při sledování filmů tedy máte jistotu, že vidíte to, co režisér zamýšlel. Sledovací úhel pak dosahuje úctyhodných 178°. Nebojíme se říct, že takový displej je jistě snem každého grafika nebo profesionálního hráče.

Zvuk bez kompromisů

Displejem to však nekončí. Dell XPS 27 AIO dostal do výbavy i audiosystém s deseti vestavěnými reproduktory. Vestavěné audio vzniklo ve spolupráci specialistů společnosti Dell s několikanásobným držitelem Grammy. Tím je hudebním producentem Jack Joseph Puig, který je mimo jiné ředitelem kreativních inovací u Waves Audio. Zvukový systém u Dell XPS 27 AIO obsahuje integrovaný zvukový panel s již zmíněnými deseti samostatnými reproduktory. Ty jsou řízeny digitálním dynamickým zesilovačem s výkonem 50 W na kanál. Dle slov Dellu se zároveň jedná o první počítač na světě s dvojicí nezávislých širokopásmových reproduktorů směřujících dolů, což jen doplňuje efekt reproduktorů otočených dopředu.

Sestava reproduktorů podrobněji:

  • Dva výškové reproduktory pro čisté vysoké tóny a hlas. Vyznačují se živým a zároveň přesným stereo obrazem.
  • Čtyři širokopásmové reproduktory dodávají důraz na přesné střední tóny.
  • Dva pasivní zářiče utvrzují nízké tóny hlubokým basem. Odlehčené integrované provedení přináší plný a bohatý zvuk srovnatelný s klasickými reproduktory.
  • Další dvojice samostatných širokopásmových reproduktorů směřujících dolů pro doplnění efektu ostatních reproduktorů.
  • Dynamické zesilovače snímají výkon použitý ovladačem a přizpůsobují známé modulační parametry reproduktoru přehrávanému obsahu a dovolují omezit pohyb kužele reproduktoru.

HW parametry Dell XPS 27 AIO

I přes to, že se jedná o all-in-one zařízení, tak zde nebudete postrádat výpočetní výkon. Ve výbavě nebude chybět až 65W procesor nebo dedikovaná grafická karta AMD R9 z řady M400. To navíc doplní až 32 GB RAM paměti. Pro svá data budete mít připraven pevný disk s kapacitou až 2 TB, případně 1TB úložiště PCIe SSD. Rovněž se počítá s rozšiřováním podle vašich potřeb. K dispozici jsou totiž navíc dvě otevřené šachty pro vaše paměťové úložiště a také další čtyři paměťové sloty. Maximální paměť RAM po osazení těchto slotů tedy činí až 64 GB.

Dell XPS 27 AIO je v ČR dostupný od května 2017. Na tento produkt je poskytována záruka 2 roky on-site next business day. Oprava v rámci tohoto záručního servisu probíhá kdekoliv po celé ČR následující pracovní den.

Určitě se můžete těšit na důkladnou recenzi, kde se podíváme, jak si na tom Dell XPS 27 AIO opravdu stojí při každodenní práci.

 

Zdroje: TZ, 1