dell xps 15 2018

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Jestli bude označení nového „XPesa“ opravdu Dell XPS 15 2018 zatím není známo. Každopádně u něj můžeme očekávat 15″ 5k dotykový displej v kombinaci s novým čtyřjádrovým procesorem Intel Kaby Lake R.

Dell XPS 15 2018

Pravděpodobné označení bude Dell XPS 15 9570 a s největší pravděpodobností se ho dočkáme opravdu až začátkem roku 2018. nějaký ten posun kupředu jsme samozřejmě čekali, stejně jako tomu bude u nového Dell XPS 13. Očekávali jsme však novější procesor, možná hybridní uložiště v podobě 512 SSD disku a 1TB HDD disku. Opravdu jsme ale nečekali 15″ IPS dotykový displej s rozlišením 5120 x 2880px, respektive 5k rozlišení, ať už je to jakýkoliv počet pixelů.

Design bude oproti letošnímu modelu s největší pravděpodobností bez jakékoliv změnu a to i včetně dostupných portů.

Novým procesorem bude čtyřjádrový Intel osmé generace, přesně pak Intel Kaby Lake R. Sekundovat mu bude grafická taktéž nově použitá grafická karta nVidia GeForce GTX 1060 s 6 GB paměti. Jedná se tedy o opravdu slušný posun kupředu po stránce výkonu. U 5k displeje můžeme na druhou stranu očekávat větší spotřebu baterie. Jak tomu již bylo u staršího, respektive zatím aktuálního modele Dell XPS 15 2017, tak budeme mít jistě na výběr mezi 5k dotykovým displejem a FHD nedotykovým displejem. Díky nedotykovému FHD displeji jistě podstatně prodloužíme výdrž baterie. Pod kapotou však budeme mít nový procesor s novou grafickou kartou.

Nějaké další změny u Dell XPS 15 2018?

Byla by věčná škoda měnit něco, co je víc než funkční a po čem evidentně všichni prahnou. Žádné další změny se tedy nekonají. K dispozici budou stejné porty, stejné tělo i stejné rozměry notebooku. Jediná změna oproti dříve recenzovanému Dell XPS 15 2017 je tedy nová grafická karta, nový procesor a displej s rozlišením 5k. No, jediná, nám přijde tato změna víc než dostatečná :).

Očekávat můžeme Dell XPS 15 2018 pravděpodobně nejdříve v prvním kvartálu roku 2018. Co se ceny týče, tak se letošní model stále pohybuje okolo 50 000 Kč. U chystaného modelu můžeme tedy dle dostupných, ačkoliv neoficiálních, informací počítat klidně s cenou atakující 87 000 Kč, což není opravdu málo. Za takovou cenu pořídíte již slušný „herní“ notebook, nebo o něco víc než standardní herní PC Desktop. Za bytelné zpracování a kompaktní rozměry se však platí nejvíce.

Zdroje: 1, 2, 3