Dell Latitude 5280

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Mobilní tenký klient Dell Latitude 5280 je nejnovějším přírůstkem do portfolia společnosti Dell. Latitude 5280 kombinuje možnost správy, výkonu a zabezpečení tenkých klientů Wyse.

Ke všemu si připočtěte dědictví oceňovaných počítačů Dell Latitude v mobilním provedení. Dell Latitude 5280 byl účelově vytvořen pro bezpečný a produktivní výkon na cestách, a je tak ideální volbou pro znalostní pracovníky, kteří potřebují bezpečný digitální pracovní prostor, ať už je práce zavede kamkoliv. Předností Latitude 5280 je pak systém Windows 10 IoT Enterprise, který podporuje širokou řadu aplikací a periferních zařízení. To umožňuje snadno a dokonale provádět každodenní práci bez jakýchkoliv omezení.

Výbava Dell Latitude 5280

Dell Latitude 5280 nabízí svým uživatelům dostatečný výkon díky procesoru Intel Core i5 7. generace v kombinaci s 8 GB DDR4 RAM paměti. Zobrazovací plochu zde bude zastupovat 12,5″ FHD displej s podporou 4k monitorů. Ty se mohou připojit pomocí volitelných dokovacích stanic, které jsou dostupné různých provedeních. Dell Latitude 5280 dále nabízí širokou škálu periferních zařízení a síťových připojení pomocí VLAN, Bluetooth nebo portu RJ45. Mezi dalšími porty nesmí chybět USB 3.1 type C nebo HDMI a VGA port. Latitude 5280 taktéž zahrnuje integraci mobilních sítí 3G a 4G.

Volba softwarového rozšíření

Případní uživatelé se mohou díky službě Dell EMC VDI Complete připojit k řadě různých virtuálních desktopových zprostředkovatelů, včetně Citrix XenDesktop, Microsoft RDS a VMware Horizon.

Další službou je možnost rozšíření bezpečnostní vrstvy pomocí pokročilého řešení ochrany proti hrozbám Dell Threat Defense. Ta používá umělou inteligenci a strojové učení k proaktivní ochraně proti spouštění malwaru, včetně ransomwaru a hrozeb nultého dne. Tato služba je nabízena všem uživatelům na dostupných tenkých klientech Dell se systémem Windows. Ke správě zařízení lze používat nástroj Wyse Device Manager (WDM) nebo sadu Wyse Management Suite (WMS) pro místní nebo cloudovou vzdálenou konfiguraci a správu zásad prostřednictvím jediné intuitivní konzole.

Společnost Dell tak dnešním pracovníkům poskytuje všechny potřebné nástroje k bezpečnému připojení, produktivní práci a vzájemné spolupráci kdykoliv a odkudkoliv. Díky širokému portfoliu nabízených produktů je v podstatě jedno, zda se jedná o oceňované stolní počítače, notebooky, zařízení 2v1, výkonné pracovní stanice nebo odolná zařízení určená do specializovaných prostředí.

Zdroje: TZ, 1