Dell EMC VDI Complete

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Společnost Dell odstraňuje překážky pro přijetí infrastruktury VDI pomocí rozšířeného řešení Dell EMC VDI Complete založeného na platformě VMware Horizon. Ta organizacím zjednodušuje plánování, zavádění a používání virtualizace plochy a aplikací v prostředích IT. Společnost Dell tak rozšiřuje své portfolio o varianty s produktem Horizon Apps a grafickými akcelerátory NVIDIA Tesla M10 a M60 GPU.

Dell EMC VDI přizpůsobená na míru

Organizace, které chtějí umožnit pouze distribuci virtuálních aplikací do počítačů nebo tenkých klientů, si nyní mohou zakoupit řešení VDI Complete s produktem Horizon Apps. Toto řešení počítá s vysokou hustotou relací, a až s 1 400 hostovanými aplikacemi. Výsledkem je, že může být více aplikací rychleji poskytnuto většímu množství uživatelů. Správci IT mohou přidávat, aktualizovat a odebírat aplikace v reálném čase a okamžitě uvolňovat aplikace všem uživatelům nebo pouze vybraným skupinám. Koncoví uživatelé mohou sami provádět správu aplikací v libovolném čase, čímž se sníží požadavky na prostředky koncových bodů.

Standardní webové aplikace a kancelářské aplikace pro zvýšení produktivity nabízejí stále více pohlcující zkušenosti a spotřebovávají větší grafické prostředky, než tomu bylo v minulosti. Podle dokumentu „White Paper“ od společnosti Lakeside Software se zatížení procesoru na základě porovnání systémů Windows 10 a Windows 7 zvýšila o 32 %. Počet aplikací, které jsou urychlovány grafikou, se od roku 2012 zdvojnásobil.

Technologie a software od nVidia

Společnost Dell nyní nabízí rozšířenou edici řešení VDI Complete s možnostmi technologie nVidia virtual GPU a softwarem nVidia GRID vPC. Software nVidia GRID se nabízí samostatně. Akcelerátor nVidia Tesla M10 GPU umožňuje znalostním pracovníkům dosáhnout vyššího výkonu. Při správném nastavení tak snadno dosáhnete plynulého, bohatého a pohotově reagujícího prostředí pro koncové uživatele. Organizace mohou také zvolit produkt nVidia Quadro vDWS s akcelerátorem Tesla M60 jako vlastní možnost pro intenzivní aplikace typu CAD/CAM.

Schopnosti nabízené technologií nVidia GPU lze přidat jako jeden uzel nebo jako cluster až se čtyřmi uzly. To umožňuje IT poskytovat vylepšenou grafiku v průběhu času. Stejně tak ji mohou nasadit ve prospěch uživatelů či oddělení, kteří ji vyžadují nejvíce. K vylepšení grafiky pro virtuální plochy je vyžadována licence pro software nVidia GRID.

Shrnutí Dell EMC VDI Complete

Řešení Dell EMC VDI Complete bylo původně oznámeno již na začátku letošního roku na konferenci Dell EMC World. Pro svůj chod využívá software VMware Horizon a daná řešení jsou založena na zařízeních Dell EMC VxRail nebo Dell EMC VMware vSAN ReadyNodes. K dispozici je o možnost volby tenkých klientů Dell Wyse, počítačů Dell OptiPlex nebo PCaaS jako koncových bodů, včetně variant s monitory. Řešení poskytují přímočarý a předvídatelný způsob určování cen. Stejně tak dokáže určit i výjimečné celkové náklady na vlastnictví od jediného dodavatele. K tomu je nabízena i telefonická podpora od dané společnosti.

Zdroje: TZ, 1, 2