dell emc forum 2017

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Česká pobočka společnosti Dell EMC představila společně se svými obchodními partnery a distributory v úterý 14. listopadu nejnovější technologická řešení a produkty pro digitální transformaci firem v rámci celodenní konference Dell EMC Forum 2017 v prostorách PVA Expo v pražských Letňanech.

Úvodní slovo Dell EMC Forum 2017

Akce přilákala 620 odborníků nejen z České republiky. Ti se přišli dozvědět, jak lze implementovat nejaktuálnější technologické novinky k zefektivnění chodu svých firem a organizací. V úvodu konference generální ředitel české pobočky Dell EMC Jiří Kysela nastínil vývoj českého ICT trhu. Zdůraznil, že se Dell EMC v České republice rok po sloučení firem Dell a EMC Corp. nadprůměrně daří.

Například prodej klientských řešení na českém trhu rostl meziročně o 19 % a prodej serverů o 25 %. Dále oznámil výsledky posledního průzkumu spokojenosti zákazníků a partnerů. Z průzkumu vyplynulo, že se česká Dell EMC umístila na 3. místě v regionu EMEA (Evropy, Blízkého Východu a Afriky) co se týče spokojenosti zákazníků a na 2. místě, pokud jde o spokojenost obchodních partnerů, v obou anketách vysoko nad průměr trhu.

Dell EMC Forum 2017 Keynote

V rámci hlavního projevu (keynote) prezentoval prezident společnosti Dell Technologies pro zákaznické vztahy Frank Hauck klíčová data o tom, jak firmy po světě vnímají přijetí a využití nových technologií. Například z průzkumů společnosti Dell EMC vyplývá, že firmy mají mnoho otazníků, pokud jde o budoucí vývoj svého podnikání. Na 78 % firem se cítí být ohroženo digitálními start-upy a 48 % tvrdí, že nevědí, jak bude vypadat za další 3 roky tržní segment, ve kterém podnikají.  Dobrou zprávou ale je, že firmy inovace svého IT nezanedbávají. Jen 12 % z nich říká, že fungují na historických IT řešeních. Dalšíh 83 % popisuje stav svého technologického vývoje pojmy jako „vznikající“ nebo „vyvíjející se“.

Klíčovým poselstvím prezentace Franka Haucka bylo, že se firmy již učí, jak využít technologie ku prospěchu byznysu. Nové implementace jsou především zaměřené na zlepšení obchodních procesů, na predikci a těžení klíčových informací o obchodních trendech z podnikových dat v reálném čase a racionalizace investic (tj. jaké technologie spravovat interně a které svěřit do cloudu). Velkou změnu v příštích letech, dle Franka Haucka, přináší tzv. Internet věcí. Pomocí dat z různých senzorů či čidel, dokážou obchody a továrny zmapovat procesy a spotřebitelské chování s cílem zdokonalení svých služeb.

Průběh dne na Dell EMC Forum 2017

V průběhu dne při různých seminářích a odborných diskusích se zástupci společnosti Dell EMC zaměřili na nový přístup k tomu, jak budou firmy a jejich zaměstnanci do budoucna využívat informační technologie. Jedná se o trojstrannou strategii, která nabízí komplexní pohled na inovace IT struktur.

To řeší vcelku transformace IT ve vztahu k pracovišti, a přitom dohlíží nad transformací správy digitálních aktiv společně s IT infrastrukturou, na které firemní procesy běží. U toho všeho společnost Dell EMC zaručí, že jsou data a sítě při celém běhu zabezpečené.

Výstavní část Dell EMC Forum 2017

V rámci výstavní části se účastníci mohli zúčastnit živých demonstrací nejnovějších trendů v oblasti klientských zařízení Dell včetně extrémně odolných počítačů. Dále byly k vidění i zařízení IoT nebo virtuální a smíšené reality.

V premiéře bylo představeno také revoluční zařízení pro digitální tvorbu Dell Canvas. To je určené především pro grafiky, ilustrátory, editory videa a další kreativce. Druhá zóna se věnovala technologiím v oblasti Modernizace IT.

Na výstavní části se také podíleli globální technologičtí partneři Intel, Microsoft nebo VMware. Z lokálních partnerů můžeme zmínit například AutoCont, Comparex, Dimension Data, Data Force a S&T. Channel partnerům byli k dispozici Value Add Distributoři DNS a TechData.

Zdroje: 1, TZ, vlastní