Dell Aktuálně

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Společnost Dell aktuálně představila v rámci veletrhu IFA v Berlíně nabídku nových komplexních služeb a zařízení, která se pravděpodobně objeví v nejednom dopise Ježíškovi.

Dell aktuálně

K novinkám patří například nové modely notebooků a počítačů 2v1 řady Inspiron, které v sobě ukrývají již procesory Intel Core 8. generace. Dále například vylepšení výkonu u oblíbeného notebooku Dell XPS 13. Hráče pak jistě zaujme VR headset Dell Visor s technologií Windows Mixed Reality. Pro firemní zákazníky si pak Dell připravil službu Premium Support Plus.

Tyto inovace tak jen potvrzují závazek společnosti Dell, kterým je přinášet spotřebitelům ve svých zařízeních to nejlepší prostředí pro sledování obrazu a zvuku společně s virtuální realitou a hraním počítačových her.

Dell Inspiron a Inspiron 2v1

Nové notebooky Inspiron 7000 jsou díky štíhlému a odlehčenému designu s tenkým rámečkem dokonalým společníkem na cesty. Jsou k dispozici s úhlopříčkou 13 nebo 15 palců. Vyznačují se jasným displejem FHD IPS s ostrým obrazem zachycujícím detaily. 15″ model navíc umožňuje zvolit rozlišení Ultra HD pokrývající 100 % prostoru Adobe RGB.

Notebooky těží z výborného poměru cena vs. výkon. Srdce zde zastupují procesory Intel Core 8. generace.

Zabezpečení je posílené díky biometrickému přihlašování bez hesla s technologií Windows Hello, infračervenou kamerou nebo čtečkou otisků prstů. Disponují také řadou možností ukládání, včetně disků PCIe NVMe SSD.

Společnost Dell zároveň aktualizovala počítače 2v1 Inspiron 13 a 15 5000, které nyní přinášejí vyšší výkon v tenkém designu. Dále pak Inspiron 17 7000 2v1, který zastupuje komplexní systém ve flexibilním těle. Zmíněné modely nově nabízejí taktéž procesory Intel Core 8. generace a paměť RAM DDR4.

Dell Premium Support Plus

Nová služba Premium Support Plus zvyšuje laťku už tak komplexní služby Dell Premium Support. Bude se jednat o nejvyšší možnou podporu, kterou Dell bude nově nabízet. Podpora Premium Support Plus rozvíjí skvělé funkce, které si zákazníci oblíbili ve službě Dell Premium Support. Patří k nim nepřetržitá podpora po telefonu, nebo služby u zákazníka navazující na vzdálenou diagnostiku. Služba využívá technologii Dell Support Assist. Je první a zároveň jedinou spotřebitelskou službou, která proaktivně vyhledává problémy ještě dříve, než k nim dojde.

Služba také zahrnuje řadu pokročilých prvků, jako je oprava poškození vzniklého při nehodě. Automatizované proaktivní a prediktivní funkce byly testovány a prověřeny na podnikovém trhu a Dell je nyní přináší i běžným spotřebitelům, kteří si službu zaplatí.

Zákazníci mohou vybírat mezi automatizovanou integrovanou podporou bez nutnosti někam volat. Druhá alternativa je podpora na míru poskytovaná technikem. Taktéž lze zvolit kombinaci obou dostupných podpor. Služba je k dispozici od 29. srpna v 69 zemích u modelů Dell Inspiron, XPS a Alienware.

Dell XPS 13 dostal 44% výkonu navíc

Inovovaný model XPS 13 pokračuje v tradici a dál nabízí ideální kombinaci výkony a kompaktnosti. Nově však až se 44% nárůstem výkonu díky procesorům Intel Core i7 8. generace v kombinaci s režimem Dynamic Power Mode7.

Model XPS 13 nabízí bezrámečkový 13,3″ displej. Pyšní se tak oslnivým zobrazením na volitelném displeji Quad HD+ InfinityEdge (volitelně i s dotykovým ovládáním), který zaručuje ostrý obraz s živými a přesnými barvami.

Není divu, že se řada XPS pyšní nejčastěji oceňovanými notebooky značky Dell.

Headset Dell Visor

V partnerské spolupráci se společností Microsoft razí Dell cestu do budoucnosti postavené na smíšené realitě s elegantním a pohodlným headsetem Dell Visor. Dell aktuálně představil tedy vůbec první headset značky Dell určený pro platformu Windows Mixed Reality. Kryt displejů se dá jednoduše vyklopit, což usnadňuje přechody do virtuální reality a zpět. Části přiléhající k hlavě a obličeji jsou měkce polstrované. Pásek se dá pomocí kolečka dotáhnout na pohodlnou délku. Inteligentní rozložení váhy pak chrání nos a tváře před přílišným tlakem. Bílý povrch Visoru je odolný a jednoduše se čistí. Promyšlený design neopomněl ani kabely, které jsou vyvedeny na zadní stranu headsetu, kde nebrání uživateli v pohybu.

Headset Dell Visor využívá stejnou technologii jako například zařízení Microsoft HoloLens, a to včetně sledovacích kamer, které nabízejí 360 stupňový panoramatický záběr okolí. Pro skenování okolí poslouží samotný headset, tak že není nutné rozmisťovat v místnosti satelitní vysílače. Technologie je připravená na budoucnost i díky možnosti komunikace bez ohledu na platformu

Headset bude dostupný ve Spojených státech již v nadcházejících měsících za 8 799 Kč. Ovladač se bude prodávat samostatně za cca 2 599 Kč. Za 11 299 Kč pak bude možné koupit set Headsetu s ovladači.

Díky představení celé řady nových a aktualizovaných produktů tak Dell aktuálně utvrzuje své přední postavení na trhu.

Zdroje: TZ, 1