daydream 2.0 euphrates

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Zatím jsme zvyklí, že k VR nutně potřebujeme výkonný stroj, popřípadě alespoň telefon. Díky přicházejícímu Google DayDream 2.0 Euphrates to již ale nebude pravda.

DayDream 2.0 s kódovým označením Euphrates bude samozřejmě podporovat některé z novějších mobilních zařízení, ale bude taktéž k dostání v podobě samostatného headsetu, ke kterému již nemusíte nic připojovat. Prvními z výrobců tohoto headsetu by mohla být společnost Lenovo a HTC.

  • Jaké telefony jsou zatím podporované si můžete přečíst v našem v článku o ZTE Axon 7.

Podpora telefonů se však bude dále rozšiřovat, jedná se totiž pouze o softwarovou aktualizaci. Alespoň v případě, že je telefon dostatečně výkonný. Například se Samsungem Galaxy S8 můžete počítat již v dohledné době.

Novinky v DayDream 2.0 Euphrates

DayDream 2.0 Euphrates přináší oproti předchozí verzi několik vylepšení. Změnil se nepatrně homescreen, kde můžete nově nalézt notifikace nebo spodní menu.

Google taktéž přidal službu k pořizování screenshotů a nahrávání videa z vašich virtuálních toulek. Vše navíc můžete živě streamovat do vaší televize přes Chromecast. Spolubydlící již tedy může sledovat váš progres a poté poradit, co by udělal lépe. Kdo ví, někdo možná o tyto komentáře stojí :).

V DayDream se taktéž objeví plnohodnotný webový prohlížeč Google Chrome. Časem se počítá i s odlehčenou verzí prohlížeče Chrome pro Android. Přeci jen k ovládaní plnohodnotného prohlížeče potřebujete ovladač. V odlehčené verzi pro Android by vše mělo jít ovládat pohledem.

Mezi další novinky patří podpora AR, tedy pouze rozšíření stávající reality, kterou bude využívat například nová aplikace YouTube VR.

Google IO konference

Kompletní seznam novinek DayDream 2.0 Euphrates budou zveřejněny na letošním Google IO konferenci, spolu s datem vydání „standalone“ DayDream headsetu.

Nesmíme opomenout, že v novém DayDream bude možnost vytvořit si Avatara a jít si s přáteli sednout do virtuálního kina. Buď to budete moc pozvat přátele, kteří taktéž vlastní headset DayDream, nebo můžete jít do veřejného kino, které bude skrze VR časem taktéž dostupné. A co že se bude promítat? To už necháme na vás.

Zdroje: 123