creators update

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Microsoft plánuje vydat druhý Creators Update pro Windows 10 a to někdy v pozdější části tohoto roku. Společnost tuto novinku oznámila v Seattlu na jedné z konferencí. Bude to již druhý hlavní update pro Windows 10 v roce 2017.

Co přinese Fall Creators Update

Tento update přinese pár zásadních změn v UI díky nově příchozímu estetickému „Fluent Designu“. Podle TechCrunch Microsoft začal opět používat cyklus pro aktualizace, na který jsme byli zvyklí u dřívějších Service Packů. To znamená, že by se ročně měli dostavit vždy dvě hlavní aktualizace. Jelikož je Windows 10 posledním monolitickým vydáním Windowsu, začal Microsoft tyto aktualizace pojmenovávat. Poslední takovou aktualizací byl právě Creators Update. Fall Creators Update jistě nebude malou aktualizací, ačkoliv bude převážně zaměře na zvýšení kreativity uživatelů. I tak se ale dočkáme několika nových funkcí, stejně jako pokusů o přenesení zážitků ze systému Windows do iOS a Android zařízení.

Jednou z nových funkcí má být „Timeline“. Tato funkce by měla zlepšit zobrazování úloh, zobrazování aplikací, které jsou na dané pracovní ploše zrovna používány. Timeline bude navíc spojen s funkcí „Pick Up Where You Left Off“. Díky této funkci bude uživatel moci pokračovat v rozpracované práci i na jiných zařízeních. Microsoft také hovořil o možnosti přístupu k souborům, které máte na OneDrive, ale s novou možností „Na Požádání“. A co že to vlastně znamená? Tato funkce vám povolí stáhnout cokoliv z vašeho OneDrive účtu, aniž byste museli stahovat všechny synchronizované složky.

Změna, která vás hned praští do oka

Pravděpodobně první změnou, které si všimněte v této aktualizaci, bude právě nový „Fluent Design“. Fluent Design posouvá Windows 10 daleko od klasického Metro UI, které bylo prvně použito u Windows 8. Obrázky jistých konceptů z toho prostředí jsme již v minulosti mohli vídat pod jménem „Project Neon“. Také můžete zachytit nějaké záblesky nového designu v následujícím videu.

Microsoft o této aktualizaci prozatím uvolnil jen pár detailů. Také není jasné, jaké zde budou výhody a nevýhody při porovnání běžných uživatelů a hráčů. Jelikož v originálním Creators Update se objevila funkce jako Game Mode nebo Beam. Můžeme tedy jen doufat, že se PC Gaming v další Windows aktualizaci opět dočká nějakých nových funkcí.

Většina lidí předpokládá příchod nové aktualizace již toto září. Microsoft však datum vydání zatím nijak blíže nespecifikoval.

Zdroj: 1, 2