Czech VR fest

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Vůbec první Czech VR Fest v ČR se koná 24. a 25.5. v Praze na Jatkách 78 v blízkosti Alza showroomu v Holešovicích. Pokud jste zatím nedorazili, ještě není pozdě.

Celým VR festem vás bude provázet dobře známý moderátor z RE-PLAY Mikoláš Tuček alias „Tukan“.

První dojmy z Czech VR Fest

Ředitel festivalu Martin Kotek vyzývá všechny, aby se zapojili do VR asociace a podpořili tak Czech VR Fest i v dalších letech. Příští rok již totiž na VR Festu očekává české VR vývojáře s jejich celosvětovými produkty.

Karel Hulec ze společnosti Solirax je velice potěšen, že se Czech VR Fest mohl uskutečnit. Před rokem by to vůbec nečekal. Ať už kvůli absenci dostatečného zájmu okolo VR, tak také kvůli tomu, že před rokem byla VR ještě v „plenkách“. Je tedy velice překvapen, že během roku se na Czech VR Fest dostavilo tolik významných osobností a navíc je již co ukazovat.

Další podporou Czech VR Festu je jistě Petr Žalud ze společnosti Alza. Díky AlzeTubu můžete navíc sledovat celé dění na z VR festu přímo na vašem PC.

Pokud se na Czech VR Fest teprve chystáte, určitě neprohloupíte. Můžete zde potkat řečníky velkého formátu, patří mezi ně například Veronica McGregor z NASA, která když si na VR Festu vyzkoušela procházku po měsíci, tak byla velice překvapená, o jak realistický zážitek se jedná. A kdo jiný by to mohl potvrdit, než-li pracovnice NASA že?

Mezi další řečníky patří například Ryan A Bell z VR Scout a Hydro Studios, nebo Amir Ebrahimi z Uniti Technologies. Celý seznam řečníku, které můžete potkat na Czech VR Festu naleznete na oficiálních stránkách VR Festu.

Důležitá informace na závěr. Jak jinak by „Tukan“ mohl zahájit dnešní KEYnote, než-li informací o VIP party, kde všichni mohou ochutnat naše české pivo, které je samozřejmě nejlepší na světě :).

Zdroje: vlastní, 12