blade game stream shadow

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Blade game stream Shadow přichází s téměř ojedinělým nápadem. Nic vám již nebrání hrát nejnovější hry třeba na telefonu. Potřebujete k tomu pouze rychlý internet a měsíční předplatné.

Společnost Blade totiž se svým projektem Shadow nabízí pronájem virtuálního výkonného PC, díky kterému můžete streamovat veškerý obsah do jakéhokoliv zařízení s displejem a internetem.

nVidia Shield a GeForce Now

V první řadě je nutné ujasnit si, na jakém principu předplatné fungovat. Nejedná se totiž o obdobu, kterou již nějakou dobu nabízí nVidia pro svůj tablet nVidia Shield. Jedná se pouze částečně o obdobný systém.

U nVidia si musíte koupit nejdříve tablet nVidia Shield K1, popřípadě nVidia Shield TV. Poté si můžete zaplatit předplatné GeForce Now, díky kterému získáte přístup ke hrám, které můžete streamovat do vašeho Shield zařízení. Hra je přitom zpracovávána na herních serverech nVidia, na kterými nemáte žádnou kontrolu. Kontrolu máte získáváte tak přístup pouze ke hrám a pouze na Shieldu.

Stejně tomu je nově i pro Macbooky a PC a to zatím ve fázi beta testů. Mezi tablety a mobilními zařízeními je tato služba k dispozici pouze pro nVidia Shield rodinku. I tak však stále získáváte přístup pouze k herní knihovně, kterou spravuje nVidia.

Blade game stream Shadow

Se službou Shadow od společnosti Blade, tedy Blade game stream Shadow však dostanete k dispozici celý virtuální PC. A nebude se jednat o žádné ořezávátko. Za 35 USD měsíčně, tedy zhruba 799 Kč, získáte sestavu s Intel Core i7, 256 GB SSD disk, 12GB RAM a grafickou kartu nVidia GeForce GTX1080.

Sestava se s nástupem nových procesorů a grafických karet bude automaticky měnit, abyste měli stále aktuálně „nejlepší“ možnou sestavu pro hraní nových herních titulů.

Plnohodnotný virtuální PC

Opravdu se ale jedná o virtuální PC, nikoliv o kompletní streamovací službu. Hry si tedy budete muset kupovat. Operační systém s největší pravděpodobností zajistí samotný Blade. Pro streamování vašeho obsahu na vámi zvolené poté bude sloužit služba – aplikace Shadow. Ta bude nainstalována jak na vašem virtuálním PC u Blade, tak na zařízení, na které budete chtít obsah streamovat. Zde již nejste jako v případě nVidia omezeni pouze na určitý druh tabletu či jiné zařízení. Streamovat totiž můžete jak na PC s Windows 10 či MacOS, tak na mobilní zařízení s Android nebo iOS (iOS je zatím v přípravě, ale určitě nebude opomenut).

Pokud byste stáli o herní PC s jednorázovou platbou 60 000 Kč, pak je tato služba k ničemu. Pokud však nechcete vynakládat jednorázově velké peníze na nový herní PC a přes to si chcete řádně zahrát, pak by tato služba mohla být přímo pro vás. Na druhou stranu pokud zůstanete u předplatného zhruba 6-7 let, tak byste si herní PC za vynaložené předplatné pořídili. V případě vlastního PC bychom však museli taktéž připočíst průběžnou aktualizaci hardwaru, který bude u Blade game stream Shadow měněn automaticky.

Cena a dostupnost

Při roční smlouvě činí předplatné 35 USD za měsíc (cca 800 Kč). Při čtvrtletní smlouvě činí předplatné 40 USD za měsíc (cca 920 Kč). Pokud byste se rozhodli platit za službu „bez závazku“, pak si připravte 50 USD na měsíc (cca 1 100 Kč).

Služba je zatím dostupná ve Francii a částech Ameriky, kde má společnost Blade svá datová centra a může tak u svých uživatelů garantovat minimální latenci. Snad se dočkáme nějakého datové centra i poblíž ČR.

Zdroje: 1, 2, 3, 4