blackberry smart watch

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Dle dostupných informací spolu BlackBerry a Timex podepsali smlouvu o spolupráci. Že bychom se z této spolupráce dočkali BlackBerry Smart Watch?

Timex Smart Watch s licencí BlackBerry

To zatím nemůžeme potvrdit ani vyvrátit. Samotné BlackBerry již totiž nevyrábí ani své vlastní telefony. Místo toho poskytuje své licence jiným subjektům, které je vyrábí za něj. Nemůžeme tedy z určitostí říct, zda se dočkáme BlackBerry Smart Watch vyrobené společností Timex, nebo zda se bude jednat o hodinky Timex, které budou podporovat některé z funkcí BlackBerry, na které potřebují od BlackBerry patřičnou licenci.

K dnešnímu dni vlastní BlackBerry zhruba 40 000 různých patentů. Není tedy vyloučeno, že se v případě Timex bude opravdu jednat o hodinky Timex s licencovanými funkcemi BlackBerry. V budoucnu se jistě s takovými produkty budeme díky velkému počtu licencí a patentů, které BlackBerry vlastní, setkávat čím dál tím častěji.

BlackBerry Smart Watch

Na druhou stranu, kdyby opravdu z této spolupráci vznikly vůbec první BlackBerry Smart Watch, pak by byl jistě potěšen nejeden majitel BlackBerry. BlackBerry vyniká svým kalendářem, zobrazením kontaktů nebo vychytávky v messengeru. Celkově se pak BlackBerry u svých zařízeních zaměřuje na bezpečnost a korporátní funkce, které jsou zabalené do uživatelsky přívětivého kabátku. Tím si také BlackBerry získal většinu svých zákazníků.

Taktéž nesmíme zapomenout na ikonické klávesnice, kterými většina chytrých telefonů od BlackBerry disponuje. Mohli bychom se tak třeba dočkat hodinek s tlačítky v podobě starých CASIO hodinek s kalkulačkou, ale kdo ví.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5