blackberry motion

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Již je to potvrzené, smartphone BlackBerry Motion opravdu nedostane tak charakteristickou hardwarovou klávesnici. Uživatelé se tedy budou muset spokojit s tou softwarovou.

BlackBerry Motion alias Krypton

Do nedávna byl BlackBerry Motion znám pouze pod kódovým označením „Krypton“. Jedná se o další z řady BlackBerry zařízení, které jsou vyrobený čínskou společností TCL. Pomalu se zdá, že každý z BlackBerry telefonů pocházející z této továrny bude postrádat charakteristickou hardwarovou klávesnici. Což dle našeho názoru telefony BlackBerry krapet degraduje. Právě klávesnicemi totiž zařízení BlackBerry vynikají.

Hardwarovou klávesnicí tedy BlackBerry Motion bude postrádat, operační systém Android obohacený o BlackBerry softwarové doplňky však ne. Nebude chybět ani DTEK zabezpečení.

Voděodolnost za klávesnici

U BlackBerry Motion jsme dočkali vcelku běžného designu, u kterého se nejedná o žádnou revoluci, nebo ultra tenké tělo. Po hardwarové stránce to bude takový průměr. Srdcem bude procesor Qualcomm Snapdragon 625 v kombinaci se 4 GB RAM paměti. Na zadní straně budeme mít k dispozici fotoaparát s 12 MPx. Přední kamera pak nabídne 8 MPx.

Již i podle dostupných fotografií je jasné, že BlackBerry Motion bude disponovat USB-C portem. Z toho dále vyplývá, že se můžeme těšit na rychlé nabíjení pomocí Qualcomm QuickCharge 3.0, díky kterému dle dostupných informací získáme 50% nabité telefonu za 40 minut.

BlackBerry Motion bude taktéž splňovat certifikaci IP67, díky které můžete samotný telefon ponořit do vody až na 30 minut bez následujícího poškození. Ale upřímně, místo voděodolnosti bychom zde radši viděli BlackBerry klávesnici.

Dostupnost a cena

Předinstalovaný bude systém Android 7.1 Nougat. Je ale přislíbena aktualizace na Android Oreo 8.x.x hned jak bude k dispozici. Telefon bude nejdříve dostupný ve Spojených Arabských Emirátech s cenou někde okolo 12 000 Kč. Kdy a zda vůbec se telefonu dočkáme v Evropě, zatím není jasné.

Na druhou stranu, s cenou pohybující se okolo 12 000 Kč BlackBerry nenabízí nic tak výjimečného. Absence hardwarové klávesnice tento pocit navíc jen umocňuje. S touto hardwarovou výbavou bude mít BlackBerry Motion velkou konkurenci, která nabízí obdobná zařízení s podstatně nižší cenou

Zdroje: 1, 2, 3