Beat Saber - Rhythm Slashing VR Game

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Po návštěvě Czech VR Festu jsme si odnesli plno zajímavých zážitků. Ten nejsilnější byl však ze hry Beat Saber – Rhythm Slashing VR Game.

,,V jednoduchosti je síle,“ a to této hře to platí dvojnásob. Ve zkratce se jedná o běžnou rytmickou hru ve stylu Guitar Hero a jiné. „Problém“ je ale v tom, že zde místo na kytaru hrajete na bicí do rytmu elektronických bubnů, které vás doprovází celou hrou.

Beat Saber ve zkratce

Že to není nic převratného? Možná, ale to by vám vývojáři ze Slovenské společnosti Hyperbolic Magnetism nesměli dát do ruky místo paliček dva světelné meče, kterými do rytmu rozsekáváte kostky, které na vás míří z galaktického tunelu. Aby toho nebylo málo, každá kostka má na sobě šipku, která určuje, kterým směrem ji máte rozseknout. Stejně tak důležitá je i barva šipky. Ano, v rukou totiž máte dva světelné meče, jeden modrý a druhý červený.

V průběhu hry se navíc občas objeví nějaké ty překážky, tudíž musíte i uhýbat. Čím více kostek po sobě jdoucích rozseknete, tím větším číslem se vám násobí skóre. Bonusové skóre získáváte navíc tím, jak rychle a přesně kostku přeseknete. Pokud kostku minete, nebo to jednoduše nestihnete, budete obdařeni nepříjemným přerušením daného bubnu, což vás může vyvést z rytmu. Hra však poběží dále až ke konci daného levelu. Jen přijdete o multiplier, který se začne načítat znovu.

Show Jana Krause

Samotnou hru jste mohli spatřit již dříve v show Jana Krause. Zde se pořadatelé Czech VR Festu Martin Kotek a Karel Hulec snažili návštěvníky nalákat pravě krátkou ukázkou ze hry Beat Saber. Jan Kraus ji samozřejmě pojal trochu po svém :).

Dle rozhovoru, který kluci z Hyperbolic Magnetism na Czech VR Festu poskytli Alze, by hra Beat Saber mohla být dostupná již v průběhu léta.

To pro nás hráče znamená jediné. Upgradovat naše železa, našetřit na HTC Vive a hurá do boje s nelítostnými kostkami.

Galerie

 

Zdroje: vlastní, 12