Bayou with Love

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Ze starých počítačů módní šperky. I recyklované zlato může zářit. Tak toho se drží právě Dell, který nově ve spolupráci s Bayou with Love nabízí i módní šperky z recyklovaných komponentů. Společnost Dell spolupracuje s herečkou z filmové série Stmívání na návrhu a výrobě šperků z recyklovaného zlata získaného ze starých počítačových komponentů.

Napadlo vás někdy, že nové náušnice, které si pořídíte, budou vyrobené z bývalé součástky notebooku či osobního počítače? Nebo hledali byste módní trendy šperky u světového výrobce výpočetních technologií, kterým společnost Dell rozhodně je?

Dell ve spolupráci s Bayou with Love

Díky spolupráci amerického výrobce počítačů Dell a herečky Nikki Reedové známé z filmové série Stmívání (Twilight) je i toto nyní možné. Dell a Nikki Reedová spolu vytvořili novou řadu šperků vyrobených z recyklovaného zlata. Recyklované zlato se získává ze starých základních desek použitých počítačů a notebooků. Šperky se poté prodávají v kolekci The Circular Collection, která se prodává přes obchod Bayou with Love.

Proces výroby šperků je jednoduchý. Společnost Dell se v rámci svého programu Legacy of Good (Odkaz dobrých skutků) zavázala do roku 2020 zrecyklovat na 100 milionů liber recyklovaného obsahu. Poté zrecyklovaný obsah uvést zpět do svého produktového portfolia. Část tohoto recyklovaného materiálu půjde právě na výrobu šperků a módních doplňků.

Nová kolekce vychází v limitované edici a zahrnuje prsteny, náušnice a manžetové knoflíčky vyrobené ze čtrnácti a osmnáctikarátového zlata. Šperky byly poprvé představeny letos v lednu na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Hlavním cílem této spolupráce je poukázat na to, jaký má elektronický odpad dopad na svět, ve kterém žijeme. Rovněž se jedná o názornou ukázku, jak lze materiály recyklovat pro další smysluplné účely.

Slovy Nikki Reedové

Nikki Reedová, spoluzakladatelka firmy Bayou with Love, to vysvětluje takto: „Vytvořili jsme značku Bayou with Love s cílem zvýšit povědomí spotřebitelů o tom, jaké důsledky má chování lidí pro naši planetu. Chtěli jsme ukázat, že i krásné věci jako šperky a módní doplňky lze vyrobit z udržitelných zdrojů.

Tím že používáme zlato, které bylo dříve považováno za odpad, usilujeme se společností Dell o to, aby se recyklovalo více přírodních zdrojů. Časem chceme dosáhnout stavu tzv. nulového odpadu (zero waste).“

Kde a za kolik?

Kolekce The Circular Collection od značky Bayou with Love zahrnuje modely šperků, jejichž ceny začínají již od 78 dolarů za kus. K dostání jsou pak on-line přes stránky BayouwithLove.

Galerie

Zdroje: TZ, 1