Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Asus VivoPC X je Vaším vstupním zařízením do světa virtuální reality. Jedná se v podstatě o standartní PC umístěný v šasi o objemu 5l, tedy o něco větší než jsou herní konzole, ale podstatně menší, než klasické herní PC.

Na úkor velikosti pak byly použité odpovídající komponenty. Srdcem Asus VivoPC X je procesor Intel Core i5 Coby Lake v kombinaci GPU nVidia GeForce 1060 GTX. K dispozici bude taktéž 8GB RAM a uložiště 512GB SSD + až 2TB HDD. Jedná se tedy o slušné herní PC, ale ve světě virtální reality je to opravdu nutný základ.

Asus VivoPC X dále nabídne 4x 3.1 USB, 2x USB 2.0, 2x HDMI, 1x Ethernet LAN a 1x display port s podporou NVIDIA G-Sync. O dostatek portů pro připojení nutného příslušenství k virtuální realitě nouze tedy určitě není. Díky HDMI a display portu můžete v klidu Asus VivoPC využívat jako stolní počítač.

Pokud tedy nejste úplný nadšenec do VR, ale přeci jen byste si to chtěli sem tam vyzkoušet, tak je pro Vás VivoPC ideální zařízení. Pro běžné hraní má výkon dostačující a k tomu i základ pro VR. Asus VivoPC X můžeme očekávat v průběhu března za cenu kolem 20.000 Kč.

Ačkoliv se nejedná o TOP herní PC, i zde se musel Asus vypořádat s odvodem tepla. Ačkoliv jsme trochu skeptičtí ohledně provozních teplot v plné zátěži, prý plně postačí boční ventilátor pro cirkulaci vzduchu a pasivní chlazení k odvodu tepla od procesoru. No, uvidíme s prvními recenzemi.

Asus ROG GT51CH

Pokud však hledáte mašinu, na které byste se dostali až na pomyslný limit dosavadní VR, tak doporučujeme počkat na ROG GT51CH. Bude se jednat plnohodnotný herní PC s Intel Core i7, až 64GB RAM se 3TB úložného prostoru. V šasech bude dost prostoru pro duální osazení grafikou nVidia GeForce 1070 GTX, popřípadě 1080 ve SLI konfiguraci. V této sestavě pojedete opravu na hraně daných limitů. Cena zatím nebyla stanovena, ale můžeme předem počítat s cenou podstatně vyšší. V prodeji by pak měl být v průběhu druhé poloviny roku.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4