Asus Precog

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Vrcholem tiskové konference Computex 2018 bylo odhalení speciálního projektu Asus Precog, který přínáší zcela nový koncept zařízení a v podobě konvertibilního notebooku s dvojitou obrazovkou vybaveného funkcí umělé inteligence. Další zajímavostí byly chytré hodinky Asus VivoWatch BP.

ASUS na akci taktéž oznámil partnerství s hollywoodskou herečkou Gal Gadot, která se tak stala novou ambasadorkou značky.

Projekt Asus Precog

Umělá inteligence (AI) a strojové učení mění tvář výpočetní techniky a poskytuje uživatelům zcela nové možnosti. Společnost ASUS proto představila projekt Precog, koncept prvního konvertibilního notebooku s dvěma displeji a vylepšenými funkcemi AI.

Projekt Precog zavádí úplně novou kategorii notebooků s dvěma displeji, které mají být všestranné, snadno rozšiřitelné a mají umožnit zvýšenou produktivitu. Díky kloubu otočnému o 360 stupňů, který spojuje oba displeje, může být počítač použit ve čtyřech režimech – Stojan, Kniha, Stan a Plocha. Tím uživateli poskytuje dvojnásobný prostor než displeje tradičních notebooků. V tomto konceptu byla nahrazena tradiční fyzická klávesnice a touchpad rozšířenou obrazovkou, která zároveň plní roli přizpůsobitelného interaktivního rozhraní.

AI Touch automaticky rozpozná aktivní vstupní zařízení a odpovídajícím způsobem změní virtuální rozhraní. Umí automaticky přizpůsobit umístění klávesnice v závislosti na tom, kam uživatel umístí špičky prstů. Displej se taktéž umí automaticky přepnout do režimu Stylus v době, když se stylus dotýká dolní částí displeje.

S vestavěným rozhraním Windows Cortana a Amazon Alexa si uživatelé mohou vychutnat ještě více praktických úkonů ovládaných hlasem. Projekt Precog se dvěma displeji umožňuje uživatelům udržovat své hlavní úkoly v plném zobrazení, zatímco virtuální asistenti zpracovávají další úkoly na druhé obrazovce. Rozšířená plocha obrazovky je také ideální pro aplikace, které zpracovávají velké množství dat a informací. Mezi tyto aplikace můžeme samoyřejmě zařadit například i Microsoft Office 365 s podporou AI. Projekt Precog podporuje procesorovou jednotku Intel Movidius Vision (VPU).

Asus VivoWatch BP

Díky vestavěným snímačům ECG a PPG nabízí hodinky VivoWatch BP funkci měření krevního tlaku v reálném čase za pouhých 15 sekund. Zařízení je vybaveno technologií ASUS HealthAI, která pomáhá uživatelům sledovat jejich krevní tlak a další zdravotní statistiky, jako je srdeční frekvence, kvalita spánku, údaje o činnosti a index de-stresu.

Hodinky nezobrazují jen údaje a varování ale zároveň i návrhy na zlepšení životního stylu. VivoWatch BP jsou vyrobeny z materiálů, které se využívají v medicíně. I díky těmto materiálům jsou hodinky o 70 % menší a o 50 % lehčí než jiná zařízení náramkového typu monitorující krevní tlak. Výhodou zařízení je i výdrž baterie až 28 dnů bez nabíjení.

Zdroje: 1, 2, TZ