aplikace ambismart

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Mobilní aplikace AmbiSmart umožňuje zcela nový způsob ovládání AmbiLightu u Smart TV značky Philips. AmbiSmart app velmi zjednodušuje interakci s AmbiLightem a usnadňuje ovládáváni jeho funkcí pomocí vašeho chytrého telefonu.

Popis technologie AmbiLight

AmbiLight je systém navržený společností Philips, který používá řady LED svítidel. Ty jsou umístěny na zadní straně televizoru, čímž vytvářejí barevnou záři na stěně za televizí. Barvy se neustále mění v závislosti na vysílaném obsahu, čímž vzniká efekt rozšířeného obrazu za hranice obrazovky, čímž vzniká i dojem mnohem většího obrazu. Zážitek ze sledování televize tak nabývá nových dimenzí a vtáhne vás ještě více do děje.

Na stránkách Philips se navíc můžete podívat, jak tato technologie vypadá v praxi

Aplikace AmbiSmart pro chytré telefony

Aplikace AmbiSmart umožňuje uživatelům snadnou a zábavnou interakci s AmbiLightem. Například můžete přehledně a jednoduše měnit samotné barvy podsvícení nebo módy AmbiLightu. Uživatel si může individuálně nastavit různé barvy na každé straně AmbiLightu, přepínat mezi režimem videa, audia a barev, či měnit jeho jas a sytost. Aplikace umožňuje výběr barev pro každou stranu AmbiLightu zvlášť. Uživatelem nastavený výsledný režim je poté možné uložit pod svým vlastním profilem, abyste ho příště nemuseli nastavovat celý znova.

Aplikace navíc nabízí i funkci virtuálního dálkového ovládání. Díky této funkci lze ovládat většinu funkcí televizoru prostřednictvím chytrého telefonu, aniž byste museli sáhnout po běžném ovladači

Aplikace bude pro Android je dostupná již od září. Pro iOS by se aplikace AmbiSmart měla objevit do konce roku 2017. Aplikace AmbiSmart je v obou případech kompatibilní se všemi televizory Philips z roku 2017, které jsou vybaveny AmbiLightem.

Smart TV se systémem Android TV

Android TV je operační systém Googlu nabízející tisíce filmů, pořadů a her na Google Play, YouTube a oblíbených aplikacích. Díky personalizovaným doporučením nebudete ztrácet čas s hledáním kvalitního obsahu a získáte více času na zábavu. Integrovaný systém Chromecast umožňuje vysílat filmy, pořady a fotografie z Androidu nebo iPhonu přímo do televize. Většina moderních Smart TV jsou právě systémem Android TV vybaveny. Smart TV Philips mezi nimi samozřejmě nesmí chybět

Integrovaný Google Assistant

Google Assistant taktéž pomáhá uživatelům s ovládáním Philips Android TV. Usnadňuje dohledávání požadovaného obsahu včetně oblíbených filmů a pořadů na Netflixu nebo YouTube. Hlasem si můžete nechat zobrazit například i informace ze zpravodajství nebo aktuální předpověď počasí. Navíc však dovede ovládat i další chytré přístroje od Philips, jako například lampy Philips Hue.

Stačí stisknout tlačítko mikrofonu na dálkovém ovládání televizoru a položit otázku, kterou Google Assistant zpracuje. Můžete si nechat ukázat fotku své kočky nebo zazpívat vše nejlepší k narozeninám.

Google Assistant bude k dispozici na televizích Philips Android 2017 poté, co bude jejich software updatován na nejnovější verzi operačního systému Nougat. K updatu však dojde nejdříve začátkem podzimu 2017.

Uživatelé Android TV, jejichž televizní dálkový ovladač nebude vybavený vestavěným mikrofonem, mohou používat asistenta v mobilní aplikaci Android TV Remote od Googlu.

Zdroje: TZ, 1, 2