Anniversary ThinkPad 25

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Anniversary ThinkPad je speciální edice ThinkPadu v retro stylu, která oslavuje 25. výročí ThinkPadu na trhu. Retro vzhled ale neznamená i retro hardware.

Lenovo oslavuje 25. výročí ThinkPadu po svém. Svým zákazník tedy v nejbližší době nabídne Anniversary ThinkPad, který bude disponovat původní sedmi řádkovou vystouplou klávesnicí, nebo třeba původním barevným logem ThinkPad.

Parametry Anniversary ThinkPad

Nebude se však jednat o žádné ořezávátko. Dle dostupných informací by se mělo v podstatě jednat o retro verzi ThinkPad T470. Zobrazovací plochu zde tedy bude zastupovat 14″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080px. Nejvýkonnější možnou variantou pro procesor bude Intel Core i7-7500U. K tomu připočtěte maximální velikost paměti RAM, která může dosahovat až 16 GB, nebo 512GB rychlý SSD disk. Jednoduše vše, co byste hledali u nového notebooku.

U grafické karty se dlouho spekulovalo, zda náhodou nedostane nVidia GeForce GTX 1050. Tyto domněnky se bohužel nepotvrdily, a tak se budeme muset spokojit s grafickou kartou nVidia GeForce 940MX.

Z dostupných portů pak bude k dispozici thunderbolt 3, HDMI, USB 3.0, 3,5mm Jack nebo čtečka SD karet. Samozřejmě nesmí chybět ani klasický Ethernetový port. Nechybí ani Bluetooth 4.2 společně s WiFi 802.11ac. Pro milovníky Windows Hello bude k dispozici infračervená web kamera v kombinaci s klasickou čtečkou otisků prstů.

To vše se Lenovu povedlo vměstnat do notebooku s tloušťkou 2,03 cm a úctyhodnou váhou 1,6 kg. Váha by sice mohla být o něco menší, ale to by Anniversary ThinkPad nemohl disponovat vyztuženými šasi, na které jsme u ThinkPadů zvyklí.

Retro prvky

Když mluvíme o retro stylu, pak samozřejmě nesmíme opomenout původní sedmi řádkovou klávesnici s modrým enterem, která je však nově podsvícená. Svítilnu vedle web kamery byste tedy hledali marně. Anniversary ThinkPad bude navíc zdobit i původní barevné logo, ale to nám na práci s notebookem moc nepřidá. Jedná se však o pěkný detail.

Pro mnohé z nás bude tedy největší předností daného notebooku právě původní „ThinkPadovská“ klávesnice. Zatím není známo, kdy a s jakou cenou se Anniversary ThinkPad objeví na trhu. Bohužel je zde také možnost, že se na českém trhu neobjeví vůbec.

Zdroje: 1, 2, 3, 4