Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Android Wear 2.0 je již nějaký čas očekávaná aktualizace pro majitele chytrých hodinek s Android Wear. Již jednou byla aktualizace oddálena, tudíž ani teď není pevně stanovené datum. Není tedy na 100% jisté, zda již v březnu bude aktualizace dostupná. Ale vzhledem k tomu, že Google již kontaktoval developery, aby připravili své aplikace na aktualizaci, tak bychom se dalšího delšího odkladu dočkat neměli.

Hlavním přínosem nové aktualizace by pak měla být možnost aktualizace již nainstalovaných aplikací, či instalace nových aplikací bez nutnosti připojení chytrých hodinek k telefonu. Alespoň pokud dané smartwatch disponují WiFi či slotem pro SIM. Jinak by hodinky museli být připojeny přinejmenším k PC.

Již dříve Google potvrdil, že s aktualizací Android Wear 2.0 vydá taktéž své dvoje smartwatch. Z dostupných zdrojů však víme, že se nebude jednat o hodinky s označením Google či Pixel, ale pravděpodobně budou vytvořeny na míru ve spolupráci s některým z výrobců. Možná se tedy dočkáme řady Nexus i na poli SmartWatch.

Android Wear 2.0 developer preview

Pokud však nechcete čekat na oficiální aktualizaci, tak si již nyní můžete stáhnout Android Wear 2.0 ze stránek Android Developers. Jak již samotný název stránek napovídá, jedná se o verzi určenou pro vývojáře a testery. Tato aktualizace tedy může obsahovat jisté bugy a nedoporučujeme ji instalovat do hodinek, které denně používáte. Samotnou instalaci samozřejmě provádíte na vlastní riziko a neneseme žádnou zodpovědnost za případná těžítka na Vašem stole.

Jaké další nové funkce Android Wear 2.0 přinese, zatím není známo. Po vypuštění aktualizace do světa se ale jistě bez dalších odkladů dozvíme více.

 

Zdroje: 1, 2, 3