Android OREO 8.1 Developer Preview

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Již zhruba před měsícem byla k dispozici aktualizace Android Oreo 8.1 v podobě Developer Preview. Nyní však Google uvolnil Developer Preview 2.

Aktualizovaná vývojářská verze Androidu Oreo vývojářům odemyká nové možnosti v podobě přístupu k jádru Pixel Visual, díky kterému se dostanou k nastavení HDR. Stejně tak mohou své aplikace naučit tuto funkcionalitu nativně využívat.

Android Oreo 8.1 Developer Preview 2

Oproti předchozí Developer Preview 1 Google taktéž slibuje opravu řady zjištěných bugů a nesrovnalostí. Samozřejmě neslibuje 100% funkčnost, ale od toho je se jedná o Developer Preview a nikoli o oficiální aktualizaci. Android Oreo 8.1 Developer Preview 2 tak přijde vhod hlavně vývojářům, kteří potřebují otestovat kompatibilitu svých aplikací s chystanou verzí Androidu.

Taktéž ji samozřejmě může využít kdokoliv jiný, pokud ho zajímají obsáhlé novinky, které update nabízí. Nedoporučujeme však tuto aktualizaci používat jako ostrou verzi vašeho mobilního zařízení, pokud se chcete vyhnout problémům s případnou funkčností. Tu vám totiž u Developer Preview nezaručí ani Google.

Android Oreo 8.1 Developer Preview 2 je dostupný prostřednictvím Android Beta programu pro poslední Nexus zařízení a Pixel telefony. Podrobněji se pak jedná o Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C a Nexus Player. Samozřejmě lze aktualizace nainstalovat i pomocí tzv. Side Loadu, resp. pomocí flashnutí stávající ROMky a nainstalování nové aktuální.

Závěrečná doporučení

Jak jsme však již jednou zmínili, instalaci doporučujeme pouze vývojářům nebo „nedočkavým zvědavcům“, ani v jednom případě bychom však instalaci neprováděli na vašem primárním mobilním zařízení, abyste nenarazili na případné nedoladěné Bugy v nejméně vhodnou dobu.

Pokud však chcete chystaný update pouze vyzkoušet, pak vám nic nebrání v otestování vývojářské verze. Poté se můžete vrátit ke své původní verzi. Před samotným updatem si ale zálohujte telefon, nebo stáhněte čistou instalaci vámi použité ROMky, abyste by na 100% připraveni na opětovnou reinstalaci. Na druhou stranu, třeba se setkáte zrovna s takovými chybami, které vás u vývojářské verze nebudou nijak omezovat, a instalace původní verze tak nebude nutná.

Zdroje: 1, 2, 3, 4