android easter eggs

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Skryté funkce a nastavení od Googlu, nebo také Android Easter Eggs, jsou dostupné v každém zařízení se systémem Android. V každé verzi jsou však krapet odlišené Easter Eggy.

Mezi základní skryté nastavení patří „Vývojářské Možnosti“. Pokud je nyní hledáte na svém Android zařízení, pak s největší pravděpodobností neuspějete. Danou nabídku naleznete přímo ve vašem nastavení, ale až po aktivování.

Jak zobrazit „Vývojářské možnosti“

První a vcelku základní možností Android Easter Eggs tedy bude zpřístupnění možností pro vývojáře.

  1. Otevřete „Nastavení“, které naleznete na jedné z vašich ploch, nebo v menu všech aplikací.
  2. Zde přejdeme do menu „O tabletu“, popřípadě „Informace o zařízení“.
  3. Dále „Informace o softwaru“.
  4. V daném menu pak již stačí 7x poklepat na „Číslo sestavení“.

Poté již v levém menu uvidíte nabídku „Vývojářské možnosti“, které skrývají mnoho dalších možností. Pokud však nevíte, co dané možnosti znamenají, tak vám doporučujeme si s nimi moc nehrát. Předem si zjistěte, zda danou nabídku vůbec potřebujete, popřípadě si zjistěte více informací o daných možnostech.

Android Easter Eggs v podobě skryté hry

Další z věcí, kterou Android Easter Eggs na většině zařízeních skrývají, jsou tajné hry. Nejsou však úplně na všech Androidích verzích a někdy skrývají pouze logo, nebo nový spořič obrazovky v podobě DayDream.

Jedná se o dost podobný postup, jako v případě zpřístupnění možností pro vývojáře.

  1. Opět otevřeme „Nastavení“.
  2. Opět přejdeme do nabídky „O tabletu“.
  3. Dále opět „Informace o softwaru“.
  4. Nyní nás již nezajímá číslo sestavení, ale pozornost budeme věnovat řádku „Verze Android“, na který několikrát rychle po sobě poklepeme.

Další kroky se již liší, podle verze vašeho Androidu. Například u verze Android 4.4.3 KitKat, se vám na displeji zobrazí logo, které vás po dalším kliknutí pustí do skryté hry.

Za to u Androidu 7.0 Nougat a novějších se vám taktéž zobrazí logo, na které musíte několikrát poklikat, dlouze podržet a pustit. Poté se vám pod logem zobrazí smajlík „kočičky“, na kterou když kliknete, tak se na první pohled nic nestane. Jenže ono se něco stane. V horní liště notifikační liště se zkratkami vám totiž přibude jedna ikona.

Jakmile ji přesunete mezi aktivní / používané, tak se z „kočičky“ změní na „empty dish“. Ano, hádáte správně, něčím musíte kočku přilákat a není lepší způsob než krmení. Po naplnění talíře se vám po určitém čase zobrazí notifikace v podobě příchozí kočky. Jak s ní naložíte, je již na vás.

Přiznáváme, tato hra se Googlu zrovna dvakrát nepovedla, ale o hru zde nejde, ta je totiž v každé Android verzi jiná. My vám zprostředkovali pouze návod, jak se k nim dostat :).