Android 7.1.2 na nexus 6 již nebude

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Pro majitele smartphonu Nexus 6 či tabletu Nexus 9 je to jistě špatná zpráva. Android 7.1.2 oficiálně vyjde pouze pro ostatní zařízení Nexus a Pixel. Bezpečnostní záplaty však budou daná zařízení dostávat až do konce října roku 2017. Tyto záplaty však již nebudou aktualizovat verzi samotného Androidu.

Pro někoho to může šokující zpráva, ale ono je to vcelku logické. Tato zařízení jsou již pro Google stará a na svých stránkách dokonce garantuje aktualizace pouze do října 2016. Tudíž Google vlastně uvolnil jednu aktualizaci v podobě Androidu 7.1.1 navíc. O tom, zda je dvou roční garance aktualizací dostačující, můžeme spekulovat. Každý zákazník však má tuto informaci k dispozici a měl by ji brát v potaz. I tak jsou stále zařízení Nexus nejčastěji aktualizovanými telefony s Androidem.

Pokud jste přihlášeni v developerském programu a vlastníte některé z podporovaných zařízení, tak si můžete beta verzi Android 7.1.2 stáhnout již nyní.

Staré dobré custom ROM

Pokud naopak vlastníte Nexus 6 nebo Nexus 9, tak hlavu taky věšet nemusíte. Být vámi, vyčkali bychom do října, kdy již skončí i podpora bezpečnostních záplat. Poté díky přístupnému bootloaderu u zařízení Nexus vám nebude nic bránit v tom, abyste si nainstalovali některou z custom ROMek, kterých tou dobou bude jistě spousta. Pokud nevíte, kde custom ROMky hledat, můžeme vám doporučit XDA Develepers, kde mimo ROMek najdete informace a návody o všem, na čem tak oblíbený Android běží, nebo jak ho do mnoha zařízení bez Androidu dostat.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5