A Way Out

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

A Way Out je velkým překvapením EA z loňské konference E3, na které již všichni netrpělivě čekají.

Jedná se o jednu z mála her, o které před konferencí neměl nikdo ani tušení. O to větší bylo překvapení, když se diváci dozvěděli, jak bude samotná hra probíhat. Sami si hru totiž nezahrajete. Jestli ano, tak s hodně velkými obtížemi, ale spíše tuhle myšlenku hned pusťte z hlavy.

Útěkem to nekončí

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že se hlavní dějovou linií bude právě útěk z vězení, tak tomu tak opravdu není. Ano, jedná se o podstatnou část dějové linie, ale nikoliv konečnou. V první řadě hlavně budete muset útěk naplánovat a na to je potřeba více lidí. Ve dvou se to totiž lépe táhne.

Čtete správně, celá hra je totiž postavena na konceptu kooperace s druhým hráčem, který by měl v ideálním případě sedět s vámi u jedné obrazovky. EA sice potvrdilo i podporu Online kooperace, ale také se nechali slyšet, že plnohodnotný zážitek ze hry A Way Out je ideální společník ten vedle vás.

Čas najít si hráče do páru

Hra je tak rozdělena formou Split Screenu a každý hráč ovládá jednoho z hrdinů. To, že hrajete na jedné obrazovce ještě nutně neznamená, že se budete každý nacházet ve stejné lokaci.

Právě proto EA důrazně doporučuje hrát kooperaci u jedné obrazovky v jedné místnosti. Jen tak můžete se svým kumpánem řádně naplánovat útěk, a to i případě, že se jeden z vás zrovna hází na zem mýdlo ve sprše a druhý uplácí bachaře.

A Way Out po útěku jako GTA?

Útěkem to však celé začíná. Vaším dalším úkolem bude se věznici co možná nejdelší dobu vyhýbat. Snad jste neočekávali, že vás po útěku nebude nikdo hledat. V traileru můžeme shlédnout i moment, kdy jsou hráči na návštěvě u jedné z rodin, nebo se zrovna dere zarostlým porostem v lese.

Nelze tedy zcela vyvrátit, že nás po samotném útěku bude čekat hra typu GTA, kde se však budete policii vyhýbat jako čert kříži. No, nechme se překvapit.

S největší pravděpodobností tak již nebudete chodit s kamarádem na pivo. Místo toho spolu usednete před TV a začnete plánovat váš velkolepý útěk.

I když, u toho to pivo vlastně také není úplně vyloučeno :).

Cena a dostupnost

A Way Out můžeme očekávat koncem března 2018 s cenou pohybující se okolo 900 Kč ve formě předobjednávky. A Way Out by se měl objevit na konzolích Xbox One, Playstation 4 a také na PC. Nespornou výhodou je fakt, že pro dva hráče stačí zakoupit pouze jednu kopii a pomocí sdílení ji pak můžete poskytnout svému kumpánovi zdarma.

Zdroje: 1