Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Ano, neděláme si srandu. Na CES 2017 opět padají rekordy. Předloni padl rekord ve velikosti MicroSDXC, který Kingstonu unikl, protože přišel ze stáje SanDisk. Tento rok si však připravil flash disk o velikosti 1 TB a 2 TB. Nese název 1TB, resp. 2TB Kingston DataTraveler Ultimate GT.

Jedná o flash disk s rozhraním USB 3.1 Type-A. Pro někoho je to možná zklamání, pro někoho vítaná změna oproti Type-C konektorům. Navíc vždy můžete použít redukci, popřípadě OTG kabel, ačkoliv podpora takové kapacity není u všech přenosných zařízení zaručena.

Aby byl flash disk chráněn, je schován v kovovém pouzdře ze zinkové slitiny, která zaručuje odolnost vůči nárazům a jinému poškození. Celková fyzická velikost flashky je o něco větší, než jsme zvyklí u běžných flash disků, avšak oproti 2TB externím HDD je to stále flashka, kterou dáme hravě do kapsy, nebo na klíče jako přívěsek. Navíc uživatelé Kingston DataTreveler, nebo HyperX flash disků velikost nijak nepřekvapí.

Jen pro představu, na flash disk 2TB Kingstom s přehledem nahrajete 70h videa ve 4k rozlišení. Aneb jak řekl flash business manager Jean Wong:“V Kingston posouváme limity toho, co je možné. Díky 2TB Kingston DataTraveler Ultimate GT zvyšujeme mobilitu uživatelů při ukládání a následného přenášení dat. Oproti 1TB flash disku z roku 2013 jsme tak zdvojnásobili objem dat, která mohou uživatelé snadno ukládat a přenášet.“

2TB Kingston DataTraveler Ultimate GT bude v prodeji v průběhu prvního kvartálu 2017 za zatím blíže nespecifikovanou cenu.

Parametry

Kapacita 1 TB, 2 TB
Rychlost USB 3.1 gen. 1
Rozměry 72 x 26,94 x 21mm
Provozní teplota -25°C až 60°C
Teplota uložiště -40°C to 85°C
Záruka 5 let s technickou podporou zdarma
Kompatibilita Windows 7 (SP1) a novější, Chrome OS,
Linux v.2.6.x a novější, Mac OS 10.9.x a novější

 

Zdroje: 1, 2, 3